12 března, 2020

2002 – 2023

Náš oddíl byl založen v listopadu roku 2002. Nejprve jsme se začali scházet v Základní škole v Pasece v prostorách školní družiny pod vedením Petry Bolardové (Modřinky) a Marcely Orságové (Smíška). V prvním roce jsme měli v oddíle pouze mladší věkovou kategorii – světlušky a vlčata – tj. dívky a chlapce ve věku od 1. do 5. třídy. V dalším školním roce jsme oddíl rozšířili i o starší věkovou kategorii – skauty a skautky a s vedením začali vypomáhat Martina Orságová a Marek Bursa (Kamzík). Scházeli jsme se pravidelně 2x týdně na družinových schůzkách, podnikali jednodenní výlety a 1-2krát ročně víkendové výpravy. Část dětí se účastnila i střediskových letních táborů na Hoštejně. V oddíle bylo průměrně registrováno 12-15 dětí.

V roce 2005 jsme pro svoji činnost od obce získali klubovnu – samostatný domeček v blízkosti Základní školy.

Rok 2010 přivedl do našeho oddílu zatím nejvíce dětí a na vedení se začaly významně podílet i Veronika Richterová (Piškot) a Lenka Richterová (Liška). Zároveň jsme začali přijímat do oddílu i nejmladší věkovou kategorii dětí – benjamínky – t.j. předškoláčky od 5 let.

V létě 2011 jsme uspořádali náš první samostaný oddílový tábor na střediskové táborové základně na Hoštejně a od té doby se tábor konal již každoročně se stále stoupajícím počtem táborových účastníků. V posledních letech jsme tábořili v Údolí Sýčků za Paseckým Žlebem, čímž jsme umožnili i táboření benjamínků formou tzv. příměstského tábora.

Od roku 2014 v našem oddíle začala vznikat aktivní družina roverů, kteří se významně podíleli na činnosti oddílu a na činnosti Kulturní komise v Pasece.

Na jaře 2016 prošla naše klubovna rozsáhlou rekonstrukcí.

Od školního roku 2016/17 se náš oddíl rozdělil na dva menší oddíly – oddíl Dráčata, který zůstává nadále pod vedením Petry Bolardové (Modřinky) a nově vzniklý oddíl RebeLové povede Lenka Richterová (Liška)

Ve školním roce 2022/23 náš oddíl tvoří více než 35 osob.